top of page

Аналітичні дослідження

Індустрія наук про життя в Україні

Перша в Україні аналітична доповідь, спеціалізована на ідустрії  Life Sciences

Це - перша аналітична доповідь для бізнесу та інвесторів щодо розвитку індустрії наук про життя в Україні. У ній ви зможете:

  • ознайомитися з детальним та глибоким аналізом економічних, технологічних та регуляторних умов існування біотехнологічної галузі України;

  • знайти профілі та контактну інформацію 75 компаній, 15 хабів, 14 інвесторів, 45 конференцій, 30 наукових установ та 50 особистостей що задіяні в індустрії;

  • дізнатися про прогнози розвитку індустрії наук про життя в Україні за різних обставин;

  • отримати рекомендації щодо розвитку власного бізнесу.

Summary

Структурні трансформації глобальної економіки внаслідок розвитку експоненційних технологій, та, зокрема, біотехнологій, матимуть істотний вплив на економічні перспективи та стан окремих країн. Новий етап індустріальної революції дозволить, як завжди, країнами економічної периферії отримати шанс потрапити до клубу розвинених країн. 

 

Такі технології, як штучний інтелект в медицині та фармакології, персоналізована медицина, генетична інженерія, нейротехнології вже зараз стають факторами макроекономічних успіхів та ризиків. У поєднанні зі старінням населення, стагнацією багатьох традиційних підходів до R&D їх роль ще посилиться.

 

В Україні наявний ряд передумов, які за умови підприємницької активності, чіткої політичної позиції та волі, зростання інвестиційної привабливості та розвитку національної науки зможуть бути конвертовані в стрімкий економічний розвиток індустрії наук про життя. Це, насамперед, наступні фактори:

  • відносно низький рівень регуляції біотехнологій та медицини у поєднанні з економічною інтеграцією до ЄС та географічною близькістю до ЄС;

  • наявність розвиненої галузі IT-послуг та, як наслідок, стартап-інфраструктури;

  • істотна наукова база та дешевий персонал.

Основними ризиками, які можуть стати на заваді реалізації цього процесу, є:

  • політична нестабільність та російська агресія;

  • еміграція найбільш професійних науковців;

  • корупція та непрозоре юридичне середовище.

Структурно в Україні вже зараз присутні практично всі підгалузі індустрії  наук про життя, принаймні в зародковому стані. Флагманом індустрії наук про життя в Україні є фармацевтична галузь, що складає більшу частину даного ринку. Помітну роль в розвитку Life Science має агротехнічна галузь. Дещо менший внесок  Healthcare и Biotech services. Foodtech и Engineering складають менше 5%. Варто зазначити, що переважна кількість підприємств зосереджена в місті Києві. Друге і третє місце займає Київська область і Харківська область відповідно. Більшість компаній використовують технології біоорганічної хімії і біоорганічного синтезу. Великий потенціал до розвитку має екологічна галузь, особливо біоенергетика. Інноваційними напрямами з стрімким ростом є клітинні и репродуктивні технології. Прогнозується бурхливий розвиток Digital healthcare.

 

Взагалі, інвестори розглядають Україну як потенційний центр біотех-виробництва, проте здебільшого як лише центр його аутсорсу.  Ймовірно, від компаній, які досягнуть успіху, буде вимагатися перенесення штаб-квартир до країн ЄС, зокрема до Польщі та Балтійських країн. 

Якщо держава докладе зусиль, а підприємці будуть достатньо активні, то країна зможе перейти до повноцінного бізнесу “вдома”. Саме це вирішить у перспективі, чи стане Україна східноєвропейським біотехнологічним хабом.

bottom of page